Předporodní kurz 3v1

 

PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA 3v1

aneb seberozvojový předporodní kurz

 

(kurz pro těhotné ženy - Plzeň

prenatální psychoprofylaxe, cvičení, kurz kojení, péče o dítě, manipulace, masáže dětí...)

      

 

Zdánlivě devět nekončících měsíců uteče jako voda a po pár hodinách či minutách :) porodu tu bude malý človíček, který nesmírně obohatí váš život. Obohaťte proto i vy ten jeho, už od samého začátku. Ráda bych proto, abyste si z kurzu odnesly maximum užitečných rad, zkušeností a navázaly zde nová přátelství.

 

Vnímejte svět kolem sebe pozitivně a své těhotenství prožijte v psychické i fyzické pohodě a novém duchovním rozměru.

 

U porodu využijte všech jeho zákonitostí (gravitace, psychiky, správného dechu a kontaktu...) zmírněte si vnímání bolesti pomocí akupresury, hydroterapie,aromaterapie, techniky relaxace a úlevových poloh. Přirozeně a bez vedlejších účinků s pomocí homeopatie či Bachovek :) Podpořte porodní proces vším, co si bude vaše tělo v danou dobu žádat a co vám (i miminku) zpříjemní přechod do nového světa, toho společného -  rodinného. 

 

Chtějte v předporodních kurzech více ... a po porodu už neshánějte rychle nové informace

 
Třeba Vás překvapí,že mnoho žen předporodní kurzy zavrhne s tím, že si už načetly hodně informací nebo se raději nechtějí stresovat tím, co přijde.. Po porodu - při péči o miminko, kojení a manipulaci se informace hledají těžko, navíc je většinou potřebují všichni HNED :)
Druhá část kurzu je tedy zaměřené prakticky, na péči o miminko, techniku správné manipulace s nejmenšími dětmi + cenné rady a návik při kojení a techniku masáží dětí - pro prevenci i včasnou a podpůrnou léčbu a harmonizaci tělesné i duševní stránky miminka i maminky (nebo tatínka).
 
V neposlední řadě je možné si u mne zakoupit za zvýhodněné ceny ty nejkvalitnější věci z kosmetiky pro miminko i pro Vás, z aromaterapie i z jiných pomůcek (kojící polštáře, nahřívací polštářky, alternativní savičky, lahvičky, odsávačky MM a jiné).

 

Pro koho je kurz určen?

(doporučeno zařazení do kurzu od 24. týdne těhotenství , vzhledem k mé práci na porodním sále, jsou kurzy pořádané 1x za 2 měsíce, ale mpžné je v případě kapacity se zařadit i do rezběhlého kurzu a neodchozené lekci si nahradit s novou skupinkou v novém navazujícím kurzu)

- pro těhotné s vyšším stádiem těhotenství - tím pádem s méně času je možné uspořádat zkrácený předporodní kurz či individuální hodiny přípravy k porodu šité vám na míru

 

účast doprovázející osoby (otce miminka, babičky atd.) - v ceně kurzu uhrazena 1x společná lekce (téma POROD), další účast po domluvě za poplatek 60,-/lekce

 

Časová náročnost?

tento dvouměsíční kurz je rozdělen na 8 lekcí, týdně 1 lekce (cca.90min.) většinou 17:30 - 19:00h. ev. dle domluvy celé skupinky dříve (neschopenky atd.)

 

Pro ty z vás, které chtějí být připravené (informované a sebejisté) jsem připravila kurz rozdělený do třech částí tak, abyste se něco dozvěděly,  něco naučily a vyzkoušely, navázaly zde nová přátelství a strávily v centru příjemné chvíle.

 

Cena kurzu?

2.500Kč / 8 lekcí 

 

Lektorky:

Bc. Dana Hodinářová - lektor předprodní přípravy, porodní asistentka s mnoholetou praxí na porodním sále, alternativy při porodu

Bc. Monika Simbartlová - lektor předporodní přípravy, laktační poradkyně, lektor metodiky manipulace s dětmi a pohybových aktivit pro děti do 6 let

 

Místo konání kurzu? - Karlovarská 24, Plzeň

 

Náplň kurzu

 

Teoretická část

 

V průběhu kurzu probereme klasická i méně klasická témata vztahující se k těhotenství, porodu, kojení, poporodnímu období, k péči o novorozence i o sebe samé.

 

Praktická část

 

  • zaměříme se na nácvik úlevových poloh a masáží

  • na alternativní metody tlumení bolesti

  • naučíme se správné techniky kojení, používání laktačních pomůcek, odsávaček mateřského mléka, chráničů bradavek, masáže prsu atd.

  • na figurínách novorozence se naučíme správné zásady šetrné manipulace při zvedání, přenášení, koupání, omývání a přetáčení..

  • jak postupovat při nejčastějších novorozeneckých potížích (baby kolika, rýma,..)

  • naučíme se techniku abdukčního balení a jiné praktické dovednosti bude-li čas

  • pro harmonický začátek, podporu vývoje i řešení zdravotních či psychických potíží  - výuka metodologie masáží dětí na závěr :)

 

Pohybově-relaxační část (V PŘÍPADĚ ZÁJMU A ČASOVÉHO PROSTORU)

 

Cvičíme pro větší bezpečnost na dvouplášťových gymnastických míčích značky Maxafe (testované do 600kg). Na závěr relaxujeme ... při hudbě s aromaterapií :)

 

 

Součástí výuky není promítání filmů, ale bude vám nabídnuto si tato DVD zapůjčit, doma shlédnout a v následující lekci se na případné nejasnosti probrat. 

 

Využijte možnosti příspěvku své zdravotní pojišťovny – více zde

 

 

Přihlašte se na volný termín. Kapacita kurzu je omezena počtem většinou max. šesti žen!