Reference a podněty k větší spokojenosti ostatních maminek

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Prostor pro vaše dotazy a hodnocení

Datum 24.06.2014

Vložil Lucka

Titulek předporodní kurz

Odpovědět

Moni,díky za cenné rady z kurzu, mohu všem doporučit!! Těšíme se na cvíču s malou, L.

Datum 22.05.2014

Vložil Monika Harantová

Titulek Kojení

Odpovědět

Dobrý den, paní Plačková, našla jsem si na Vás kontakt na diskusním fóru, mám 9ti denního chlapečka,rdila jsem plánovanou s.c. ve FNL 12.5. Od 15.5, plně kojím, veFN vypíjel 10-50ml. Od soboty jsme doma,v den propuštění měl 3060g a v úterý 3260g,tak prý pěkně přibírá. Já mám ale podezření,že se mi v levém prsu tvoří mléka více,po vypití z levého spí i 3 a půl h,z pravého nejde uspat,za 10 min knourá, dám mu dudlík,ten vydrží 5 min a po půl h knourání ho znovu přiložím. Bud k pravýmu nebo levýmu,pjí 15 min a podle nálady a momentální intuice,ze kterého by se najedl. Je to možné takhle ta tvorba? Do úterka jsem měla dost výrazné bulky v prsou,ale střídáním poloh při kojení to syn "vytáhl" a bulky už nejsou takové. Navíc mi každý radí at kojím 20 min a minimálně po 2h, ale to se synem neplatí. Ano, někdy jí 15 min a vydrží spinkat 3h, ale právě někdy je to dvouhodinový kolotoč přebalit-nakojit. Nevím, jestli pláče z hladu, právě při kojení nemám kontrolu,nebo něčím jiným a zda se řídit jeho potřebama nebo nějakýma doporučeníma. Nelze se na intervaly spolehnout,když plánujeme doktorku a třeba za 2-3 měsíce už nějaký menší výlet do Plzně,nákup apod. Jsem z toho zoufalá,jsem prvorodička. Děkuji moc za jakoukoli odpověď, s pozdravem Harantová Monika.

Datum 23.05.2014

Vložil Monča

Titulek Re: Kojení

Odpovědět

Dobrý den Moni,
předem gratuluji k miminku i k pěknému rozkojení po sekci. Mé doporučení je v tomto případě,kdy krásně přibýváte, kojit podle chutě miminka. Neni vzácné,že se maminkám tvoří v jednom prsu mléka více a v druhém méně. Pokud již nemáte pocit zatvrdnutí v prsou - pro sytost syna bych dala po kojení z pravého prsu,pokud bude mít málo ještě přídavek z levého. Pokud máte pocit,že v pravém prsu je trochu zatvrdnutí - doporučuji nahřátí, masáž prsů, kojení (se střídáním poloh a s polohou miminka přiloženého tak,aby bradička směřovala ideálně k místu zatvrdnutí) a pokud jsou tam stále patrné bulky,je fajn půjčit si výkonnou elektrickou odsávačku a odstranit je.
Co se týče harmonogramu,má miminko stále ještě čas - první měsíc je adaptační, druhý a třetí měsíc už se objevuje určitá pravidelnost v kojení, ale berme v úvahu,že každé miminko má individuální potřeby. Přeju Vám krásné mateřství a pokud budete něco potřebovat,nebojte se ozvat. M.

Datum 27.02.2013

Vložil Asistentka Monika

Titulek Ptejte se...

Odpovědět

Chtěla bych se zeptat na..... zajímalo by mě...